iTunes 12.2.1 Се чини дека ги решава проблемите кога користите iTunes Match или Apple Music

iTunes

Сигурно многу од корисниците на iTunes биле изненадени со наоѓање на вашата лична музичка библиотека неправилно обележана со активна заштита од копирање DRM, фала му на Бога, Епл реагираше брзо и генерално можете лесно да дишете бидејќи iTunes 12.2.1 пристигна во форма на лепенка за да го поправи овој проблем.

Поточно, овој проблем се појави кај некои корисници на iTunes Match по регистрирањето во „Епл Музик“ каде што се креваше крик во различни форуми, бидејќи се создаде голема конфузија околу тоа дали „Епл“ ја додава оваа ДРМ-заштита во библиотеките на корисниците. Навистина, на крајот не беше така и оваа верзија доаѓа да го поправи ова блажен проблем со DRM на Apple Music.

iTunes-12.2.1-ажурирање-0

Според белешките за објавување на Apple, ажурирањето на 12.2.1 вклучува:

  • Поправено проблем, корисниците на iTunes Match доживуваа кога iTunes погрешно смени некои песни од „Облак“ во „Apple Music“
  • Обезбедува начин за корекција на библиотечно прашање што влијае на корисниците кои претходно биле претплатници на iTunes Match.
  • Поправа некои помали проблеми и вклучува подобрувања во Beats 1.

Проблем на метаподатоци во музичката библиотека iCloud Веќе е пријавено и резултираше во мешање на кориците и оштетување на информациите за песните, сепак овој специфичен проблем сè уште не е решен и се критикува многу, засега единствената алтернатива е враќање на претходната безбедносна датотека од нашата библиотека, како ви објаснуваме во овој пост.

Ажурирањето на iTunes 12.2.1 е бесплатно и е достапно преку Mac App Store или веб-страницата iTunes на Apple за да се инсталира рачно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.