Kuo ги прегледува вестите за AirPods Pro 2

 

AirPods Pro 2 Познатиот корејски аналитичар Минг-Чи Куо не мирува ниту првиот ден од годината, а вчера објави нов извештај за иден уред на Apple. Овој пат на ред дојде втората генерација на AirPods Pro.

Во овој извештај за инвеститорите на Apple, тој објасни неколку интересни „пинзиња“ за фјучерсите. AirPods Pro 2. Кога ќе биде објавено, надворешен дизајн и нови функции во кутијата за полнење. Не е лошо да ги започнеме гласините за оваа нова година.

Куо објави белешка до инвеститорите на Apple во која објаснува некои вести дека дознал за следниот AirPods Pro 2 што компанијата планира да го лансира. За почеток, се вели дека споменатото лансирање е закажано за четвртиот квартал од оваа година што штотуку го отворивме.

Во овој извештај тој објаснува дека втората генерација на познатиот AirPods Pro ќе има нов надворешен дизајн. Вистината е дека претходните гласини веќе сугерираа дека тие ќе имаат сличен облик на сегашните. BeatsFitPro.

Аудио без загуба?

Исто така, имајте предвид дека тие ќе бидат компатибилни со аудио форматот Јаболко без загуби (ALAC), односно квалитет на звук без загуби. Би било пробив, тешко е да се знае дали Apple ќе успее или не. Сомнеж е повеќе од реално, бидејќи ако AirPods Max со кабел нема таков аудио систем без загуби, тешко дека ќе може да се набават слушалки со Bluetooth конекција. Ќе видиме.

Друга новина која Куо ја објасни вчера е во случајот за полнење на AirPods Pro 2. Ќе има чип сличен на тој на AirTags, за да можат да бидат следен преку iOS апликацијата „Search“.

Конечно, корејскиот аналитичар објаснува дека продажбата на AirPods генерално е на вистинскиот пат. Се истакнува дека продажбата за четвртиот квартал од минатата 2021 година достигна 27 милиони единици. Тој смета дека до 2022 година тие вкупни продажби ќе достигнат 90 millones единици, 25% повеќе од продажбата во 2021 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)