Mac mini добива и нова верзија многу помоќна

Веќе го имаме второто попладне и тоа е дека Apple тукушто го лансираше новиот Mac mini. Ова е моќен тим во својата категорија и ќе започне од 799 долари за неговата верзија основни, важна точка за сите оние кои имаа на ум да ја купат новата мала работна површина од Apple.

Фокусот во оваа пригода е директно поврзан со професионалниот свет, но сепак е тим за сите типови на корисници. Различните конфигурации го прават овој Mac mini моќен тим, покрај тоа доаѓа и сиво-вселенската боја како што видовме во гласините и ќе недостасува за видете ја цената на истата со најмоќната конфигурација.

Нов Mac Mini со чипот Т2

Се чини дека Apple одлучи да ги имплементира овие чипови за поддршка во нивните компјутери и овие мини-Mac не се исклучок. Остатокот од конфигурацијата Тоа е придружено со: процесор од осма генерација, со HDMI 2.0 конектор, етернет приклучок со брзина до 10Gb, четири порти Thunderbolt 3, 8 GB / 64 GB меморија и можност за додавање до 2TB SSD, но база е 128 GB. Навистина е моќен тим, но со цена многу повисока од сегашната верзија, ќе видиме како корисниците им одговараат.

Главниот момент е сè уште навистина брз и за кратко време се лансирани два нови Mac, се чини дека по овие два Mac нема да имаме повеќе производи поврзани со овие Mac, па ќе мора да продолжиме со iPad по краток говор на Ангела Ахрендтс на сцената за „Денес кај Епл“ и неговите продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.