MacBook Air е во првите редови на продажбата на Mac

макбук-воздух

На секоја конференција за финансиски перформанси на Епл, забележавме пораст на продажбата на Мек. На оваа последна конференција што ја одржаа момците од Купертино, Apple продаде 4,8 милиони компјутери, што е за 5% повеќе отколку во претходниот квартал и 9% повеќе од минатата година за истиот квартал.

Од сите овие машини што ги продаде Apple, голем дел неофицијално му се доделува на MacBook Air. Овој Mac е еден од оние што несомнено вреди да се купи ако не ви треба компјутер со голема моќност за уредување видео или содржина и тоа е исто така многу лесен за подобра преносливост и има спектакуларна автономија. Да, го имаме новиот MacBook што во некои аспекти е директно споредлив со MacBook Air, но првиот е на пазарот за помалку време и неговите бројки не се споредливи денес. 

Покрај тоа, многумина аналитичари на пазарот од прва рака ги знаат движењата на дистрибутерите на хардвер и Тие предвидуваат дека MacBook Air ќе остане главен Mac во врска со продажбата на компјутери за Apple. IMac, MacBook Pro, MacBook Air, Mac Pro, Mac mini, продаваат подобро секој ден и покрај сите новости што ги имаме и сме ги имале во некои моменти за пост-компјутерската ера, се чини дека не пристигнува и веруваме дека ќе потрае време 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.