Нови MacBook Airs, нови мини мини Mac, нов iPad Pro и многу повеќе. Најдоброто од неделата на СојдеМак

Јас сум од мак

Оваа недела е комплицирана за многумина од нас поради затвореноста што мора да се следи, но тоа не значи дека се забавуваме, ајде да продолжиме да вежбаме дома и дека можеме да уживаме во вестите за светот на Apple.

Не се сомневаме дека ќе излеземе од ова, бидејќи ги оставивме другите, но додека се случува ова, што е подобро отколку да ги видиме сите новости што ги започна Епл и целиот тим на Тим Кук, од удобноста на нивните дневни соби, дома , како треба да бидеме сите неколку дена. Па, да ги видиме овие и другите Избрана вест за оваа недела на Јас сум од Мек.

MacBook Air

Првиот не може да биде друго освен лансирање на нов MacBook Air 2020. Јаболко Не очекувам премногу и веќе можеме да уживаме во нов MacBook Air во продавницата на Apple, нова опрема со важни подобрувања во однос на ентериерот и тастатурата.

Покрај MacBook Air го лансираше и новиот Mac mini, Мек нешто помоќно отколку во претходната верзија и со дизајн што не се менува. Многумина сакаа промени во дизајнот на овие Mac mini, но навистина ги мислиме совршена опрема за сместување во дневната соба или канцеларијата без да зазема премногу простор.

iPad Pro

И логично theвездата за многу корисници, новиот модел iPad Pro. Во овој случај, најистакнатата новина за многумина од нас не е новиот iPad Pro, тој е повеќе новата тастатура, но оставаме на изборот на секој од нив. Дозволивме споредба помеѓу овие нови iPad Pro во споредба со претходниот модел па не се сомневате.

Конечно споредба помеѓу MacBook Air дека исто така може да биде луксуз за многу од оние кои размислуваат за набавка на оваа опрема. Без сомнение, ова се интересни подобрувања и повеќе имајќи предвид дека тие го имаат тоа иста цена на лансирање овој MacBook Air и претходниот модел (секако во продавниците на Apple).

Да, како што можете да видите оваа недела, ние не допревме ништо за среќниот Ковид-19 бидејќи имаме премногу информации и вести за тоа. Сега уживајте во неделата и пред сè следете ги советите на кои многумина од нас практикуваат борба против вирусот: # Остани дома


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.