MacBooks со M1 и M2 процесори ја намалуваат цената за црниот петок

Macbook Air M2

Црниот петок ви носи одлична можност да купете MacBook со M1 или M2 процесор по пониска цена.

Одлична вест за да заштедите неколку евра во овие кризни времиња и да го имате тимот за кој отсекогаш сте сонувале. Исто така, доколку планирате да ја подарите оваа опрема на некој посебен овој Божиќ, тоа е можност да ја купите поевтино. Не ја пропуштајте шансата!

MacBook Pro од 2022 година со чип M2

Новиот MacBook Pro со M2 чип пристигнува со значителен попуст за црниот петок. конкретно што можете да најдете попуст од 11%, што ќе значи заштеда од речиси 200 € во единицата. Плус, за возврат ќе добиете прекрасна опрема од 13 инчи со неверојатна моќност и преносливост.

Доаѓа опремен со 8 јадра на процесорот, 10 графички јадра и до 8 GB унифицирана меморија. Со 256 GB простор, 13.3-инчен Retina дисплеј, Thunderbolt порти и опсег способен да издржи до 20 часа без полнење. И сето тоа е оркестрирано од оперативниот систем macOS за да ви обезбеди стабилност и безбедност, така што ќе треба да се грижите само за вашето слободно време или за вашата работа.

MacBook Air 2022 година со чип M2

Со заштеда слична на претходната, и со а 13% попуст во овој случај, ја имате и новата верзија на MacBook Air претставена оваа година и исто така опремена со моќниот M2 чип. Компјутер со ултра тенок дизајн, многу лесен и кој има хардвер сличен на претходниот.

На пример, ќе можете да уживате во 13.6 инчи Liquid Retina екран, M2 SoC со 8 CPU јадра и 10 GPU јадра, 8 GB унифицирана RAM меморија и 256 GB SSD меморија. Од друга страна, во овој случај имате и приклучок за полнење MagSafe, порти Thunderbolt, приклучок за слушалки и можете да уживате до 18 непрекинати часови без да се грижите за полначот.

MacBook Air 2020 година со чип M1

со со попуст од 18%, ќе можете да заштедите повеќе од 200 евра на овој MacBook Air со чип М1. Како модел од 2020 година, неговата цена е пониска, а попустот за Black Friday е поголем. Накратко, одлична можност да купите модел кој сè уште е многу актуелен. Опремен е со 13 инчи Retina дисплеј, 8 GB RAM, 256 GB SSD, тастатура со позадинско осветлување, а секако, има и FaceTime HD камера и Touch ID сензор како неговите поголеми браќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.