Сега е достапен MacOS 10.13.1, како и iTunes 12.7.1 на продавницата за апликации Mac

macOS Висока Сиера За неколку минути, Apple ја објави финалната верзија на macOS 10.13.1. Денес е ден на нови верзии, бидејќи попладнево ги гледаме новите верзии на сите оперативни системи на Apple. Последната што беше објавена е верзијата за Mac.Првата и најважна работа во овие типови на ажурирања е да се затворат сите безбедносни проблеми што хакерите секогаш ги наоѓаат и Apple дејствува брзо кога ги затвора. Сепак, со комплементарното ажурирање пред неколку недели, повеќето од проблемите требаше да бидат решени.

Но, покрај тоа, наоѓаме:

  • Нови емотикони, така што таа комуникација е нешто повеќе наградувано.
  • Исправка на грешка што предизвика исклучи Bluetooth, кога се одвиваше трансакција со Apple Pay.
  • Ја подобрува веродостојноста на синхронизација на е-пошта на Microsoft Exchange.

Конечно, ние не гледаме барем за момент во белешките на Apple, корекција на грешка со звучните копчиња на тастатурата на Maв Очигледно, некои корисници се пожалија дека Safari направи да не може да се користат контролите за јачина на звук при префрлување апликации. На пример, управување со контролите на тастатурата во iTunes, кога претходно тоа го правевме во Safari. Onе видиме во лет ако сте реагирале на тоа.

Десно со преземањето на ажурирањето, ажурирање на iTunes конкретно верзија 12.7.1. Во овој случај, Apple ја „полира и депилира“ апликацијата, поправа грешки и подобрувања во перформансите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.