MacOS Monterey бета 7, tvOS 15.1 и watchOS 8.1 објавени за програмери

бета

Бета верзиите на iOS 15.1, iPadOS 15.1, watchOS 8.1 и tvOS 15.1 не чекаа по лансирањето на финалната верзија пред само два дена. Програмерите веќе имаат во свои раце нова верзија во која се прилагодуваат малите детали за истото. Поправки на грешки, подобрување на стабилноста и безбедноста  би биле главните новитети во овие нови верзии кои се веќе официјално објавени.

Од друга страна ја имаме верзијата на macOS Monterey во својата бета 7 верзијаНа Во овој случај, компанијата с still уште чека да ја лансира конечната верзија поради некоја или друга причина и многумина се оние кои мислат дека би можеле да почекаат додека не се објави конечната верзија заедно со нова опрема ...

MacOS Monterey бета 7 три недели подоцна

Во овој случај, на компанијата Купертино и беа потребни три недели да ја лансира следната верзија за развивачите на macOS Monterey. Ова е долго време што веројатно се должи на необјавување на конечната верзија заедно со останатите оперативни системи, но што ги става стабилноста и безбедноста на системот под сомнеж пред да бидат пуштени во продажба. Навистина бета верзиите работат многу добро и се чини дека не се пукнати никаде, но ни се чини чудно што дури и верзијата RC (Release Candidate) штотуку не е објавена во овој момент.

Beе дојде време да продолжиме да чекаме за официјалното пристигнување на овој нов оперативен систем. С long додека тоа не се случи, запомнете дека бета верзиите се токму тоа, пробните верзии тоа тие може да содржат грешки или да предизвикаат проблеми со некомпатибилност со алатка или апликација. Да се ​​остане надвор од нив е најразумната работа, иако е вистина дека јавните бета верзии можат да ги инсталираат сите без никаков проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.