Mactracker се ажурира со додавање на новиот MacBook Pro и корекции

Мрак

Најдобрата апликација за детално да ги дознаете сите карактеристики, цена, датум на издавање и други податоци на уредите на Apple е без сомнение Mactracker. Оваа одлична енциклопедија на Apple во формат на апликација сега е ажурирана за Mac додавање нови 14-инчни MacBook Pro, 16-инчни MacBook Pro и очигледно додавање на некои поправени грешки.

Сите оние кои ја немаат преземената апликација на нивниот Mac можат да го сторат тоа потполно бесплатно од Mac App Store. Тоа е без сомнение најдобрата апликација за да се знаат сите детали за уредите и софтверот на Apple, од првиот Apple I до најновиот 16-инчен MacBook Pro.

Ова е апликацијата што треба да знаете за уредите на Apple

Ова е една од оние апликации што никогаш не се заморуваме да ги препорачуваме „Јас сум Mac“ и дека информациите што треба да ги знаете за опремата, софтверот или слично на „Епл“ ќе се најдат во неа. Таа е една од оние апликации што секогаш биле инсталирани на моите Mac и што ми помага во многу прилики да знајте ги деталите за производите на компанијата од Купертино.

најдете производ според неговиот идентификациски број, датумот кога е лансиран на пазарот или дури и неговата почетна цена со некои од квалитетите на оваа апликација. Без сомнение, тоа е целосно препорачана апликација. Можеме да најдеме Мактракер на Mac App Store потполно бесплатно. Овде подолу ви ја оставаме директната врска до продавницата за апликации Mac, но имате и достапен Mactracker за iOS уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)