Мактракер ја добива новата верзија 7.9.7

Мрак

Новата верзија на апликацијата Мактракер е лансирана пред неколку часа и во неа може да се види нови модели на iPhone 12 и iPad Air објавени од Apple покрај низата подобрувања во стабилноста и безбедноста на апликацијата.

Веќе коментиравме во неколку наврати дека Мактракер нуди можност за наоѓање на секој од производите на Apple од неговите почетоци до денес, тоа е одлична енциклопедија за корисниците на Apple бидејќи тие можат видете ги сите детали за производите и оперативните системи објавени од фирмата Купертино низ нејзината историја.

Препорачуваме да ја инсталирате оваа апликација на Mac за детално да ги знаете сите производи, датуми на лансирање, почетни цени и други информации. Покрај тоа, ова е потполно бесплатно, така што во оваа смисла немаме изговор за да не го инсталиравме на нашиот компјутер. Мактракер е достапен и за корисниците на iOS и во овој случај новата верзија достигнува 4.5.1 која пристигна истовремено со верзијата Mac, така што ги додава сите нови функции презентирани од Apple исто како и новата верзија за Mac.

Ова е апликација за која веќе зборувавме во претходни прилики, но секогаш е добро да се освежува меморијата на корисниците бидејќи Mactracker постојано се развива и се ажурира секој пат кога Apple ќе лансира нов уред, барем во последно време се почесто доаѓаат нови верзии и додадете ги сите новости.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.