MagSafe батеријата за iPhone 12 сега се продава

MagSafe iPhone 12 батерија

Епл ќе го лансира MagSafe батерија за полнење за iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini и iPhone 12 Pro Max. Компанијата Купертино наплатува доколку побарувачката ја очекувале оваа галантерија за нивниот iPhone 12.

Пред да продолжиме мора да кажеме дека оваа батерија совршено ги исполнува очекувањата на корисниците и односот цена и квалитет се чини доста избалансиран. Како и секогаш или поточно како што прави Apple во последно време, додатокот не додава приклучок за полнење на батеријата (за еколошки проблеми како што објасни фирмата) нешто што мора да се земе предвид при купувањето.

Приклучоците за батерии MagSafe не сакаат ништо. Неговиот компактен и интуитивен дизајн ви овозможува лесно полнење на уредот каде било. И совршено усогласените магнети го држат прицврстени на вашиот iPhone 12 или iPhone 12 Pro за да не се прекинува полнењето.

MagSafe батеријата може да се полни уште побрзо кога е поврзана со полнач од 27W или поголем, каков што е оној што е вклучен во MacBook. И ако ви треба безжичен полнач, само вклучете го кабелот Молња и ќе имате безжично полнење до 15W.

Значи, побарувачката на многу корисници да имаат батерија компатибилна со MagSafe е веќе официјална. Цената на батеријата е 109 € и корисниците кои сакаат купете го овој нов додаток на MagSafe токму сега Тие ќе го имаат подготвено за испорака со време на испорака до крајот на месецот, помеѓу 23 и 27 јули. Овие датуми можат да варираат во зависност од побарувачката на корисниците, така што е можно тоа да се зголеми со текот на времето, ако многу корисници сакаат да го задржат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.