MarsEdit ја погоди верзијата 4.5 додавајќи синхронизација на медиуми со WordPress

МарсЕдит

Една од ретките апликации (навистина нема многу разновидност на пазарот) што ја имаме на располагање. пишуваме во блоговиАко не сакаме да го правиме тоа директно преку Интернет, тоа е MarsEdit, кој заедно со IA Writer и Ulysses ја комплетираат оваа намалена листа на апликации.

Сепак, овие апликации тие обично не се сложуваат баш доброОсобено со WordPress, иако програмерите прават с possible што е можно за да ја направат врската поподнослива. Во оваа смисла, Црвениот џемпер лансираше ново ажурирање на апликацијата MarsEdit, со тоа што достигна верзија 4.5 додавајќи многу интересна функционалност.

Со верзијата 4.5 на MarsEdit, конечно ќе имаме на располагање пристап до секоја слика складирана на серверот (се додека е преку WordPress).

Досега, имавме само пристап до слики што ги прикачивме преку оваа апликација на серверот каде што е хостиран блогот. Ова е можно благодарение на ажурирањето на WordPress API што сега поддржува преземање на комплетна листа на објавени медиумски датотеки.

Засега, блогови што не се WordPress тие с still уште ќе се соочат со истиот проблем, имајќи пристап само до слики што се поставени на серверот преку апликацијата, сепак, Црвениот џемпер тврди дека тие работат за да понудат синхронизација на медиумите таму каде што е можно.

Ова е главната новина што ја нуди апликацијата MarsEdit во својата верзија 4.5 но не е единствениот, бидејќи подобрувања во интеракцијата се додадени и во блоговите управувани од WordPress, како и подобрувањата на перформансите во апликацијата и се поправени разни грешки.

MarsEdit е достапен за вашиот преземете бесплатно но бара лиценца за да ги искористиме сите функции што ни ги дава на располагање.

MarsEdit 4 - уредник на блогови (врска со AppStore)
MarsEdit 4 - уредник на блоговислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.