Microsoft OneDrive сега работи природно на M1 Macs

OneDrive работи природно на Mac M1

по еден чекај еден месец Откако беше објавена бета верзијата на OneDrive за Mac со M1, апликацијата веќе ја имаме целосно достапна за корисниците. Мајкрософт го одржа ветувањето и го ажурираше OneDrive со низа подобрувања за Mac, но и за iPhone и iPad. Но Mac особено добиваат големи подобрувања во однос на корисничкото искуство и стабилноста. Добрата работа е што iOS добива подобра пристапност. Како што велат Win-Win.

М1 Макс

Новиот Mac OneDrive нуди подобро корисничко искуство, подобрена компатибилност со апликациите и е побезбеден и попријатен за корисникот од претходните верзии. Компанијата го префрли OneDrive на сопствената платформа за добавувачи на датотеки на Apple, што значи услугата за онлајн складирање на Microsoft 365 работи многу подобро и нуди повеќе функции.

новото искуство Датотеки по барање за Mac кои работат со macOS 12.1 или понова верзија, тоа е веќе реалност. Новата технологија базирана на платформата File Provider на Apple е многу подобро интегрирана со оперативниот систем во споредба со првата верзија. Ова значи подобро корисничко искуство, подобра компатибилност со апликациите и подобра доверливост. Но, исто така, му овозможува на Мајкрософт да понуди нови функции, како Преместување на познати папки.

Новото искуство со датотеки на барање бара macOS 12.1 или понова верзија. Оваа верзија ќе биде најновата поддржана верзија. Ова значи дека уредите автоматски ќе мигрираат во новите Датотеки на барање веднаш штом ќе добијат ажурирање за macOS.

Малку по малку гледаме како апликациите постигнуваат природна компатибилност со новите процесори на Apple. Нешто многу важно така што кога тие се извршуваат направете го тоа на најбрз начин и со најмала потрошувачка на енергија, со што се постигнува поголема ефикасност и ефективност. Денес имаме две апликации веќе компатибилни, Dropbox и OneDrive.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.