NetNewsWire силно се буди по неколку години во неизвесност

RSS

RSS-каналите се дел од животот на милиони луѓе за да ги следат вестите, но со текот на времето се чини дека референтните апликации на овој сектор исчезнаа губење на малку истакнување, оставајќи некои како NetNewsWire во ничија земја за многу години.

Феникс

Најдобри кругови се оние што не се очекуваат, и оној од NetNewsWire тоа веќе беше едно од тие. После две години во вечна бета фаза, верзијата 4 конечно ја виде светлината. Тоа го прави така што е целосно компатибилен со OS X Yosemite, искористувајќи ги сите технологии поврзани со него и со дизајн кој повеќе не му штети на окото во средината на 2015 година, што е ценето.

Покрај редизајнот пристигнуваат други кул карактеристики како што се предлози за популарни страници, прелистување со јазичиња, па дури и синхронизација во облакот компатибилен со апликацијата iPhone, така што нашите извори ќе бидат целосно ажурирани во однос на обележувачите и обележувачите, без оглед на тоа кој уред го користиме. Во тестовите што ги извршивме, синхронизацијата функционираше совршено, што е многу важен детал, особено ако планираме да ја користиме апликацијата iPhone заедно со апликацијата Mac или ако користиме неколку Mac за да ги следиме доводите.

Овој пат апликацијата е достапна за два канала: продавницата за апликации Mac (само за платена верзија) или на страницата на инвеститорот, каде што имаме достапна целосна пробна верзија 14 дена пред да одлучиме дали да ги олабавиме или не нашите џебови.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.