Играта Oceanhorn доаѓа во продавницата за апликации Mac

океански рог-3

Оваа игра што веќе долго време им беше достапна на корисниците на iOS, конечно слета на Mac App Store. Тоа е игра со платформа што нè става во свет на истражување каде треба да откриеме што се случило со нашиот татко. Едно утро се разбудивме за да откриеме дека татко ни го нема, со стар дневник и мистериозен ѓердан ќе започнеме интересна авантура за да откриеме што навистина се случило со нашиот татко. Ова е приказна што се случува во кралството Аркадија, каде што големите откритија, инженерството и магијата биле неопходни меѓу нејзините жители сè додека не дојде војната. Оваа војна доведе до напад на војските на Дирефолк против Аркадија и беше предизвикана од темниот господар Месмерот. 

Играта има одлична поставка и карактеристики зачудувачка 3Д графика тоа ќе ни овозможи да истражуваме подлабоко во историјата. Willе мора да ја совладате уметноста на мечот, магијата и да пронајдете предмети што ни помагаат во нашата мисија. Како што е наведено во описот, оваа игра ќе ни понуди повеќе од 10 часа забава следејќи ја возбудливата приказна.

океански рог-1

Добрата работа во врска со играта е што таа е целосно компатибилна со играта и е компатибилна со безжичните контролери Dualshock 4 за PlayStation 4 и Dualshock 3 за PlayStation 3, како и контролорите DirectInput како што е Logitech F310. Очигледно играта бара минимални барања оставивме токму тука за да проверите дали вашиот Mac е компатибилен пред да направите купување:

 • Брзина на процесорот од 2,2 GHz
 • Минимум 4 GB RAM меморија
 • 800 MB слободен простор на дискот
 • Минимум графички ATI Radeon HD 5850 или NVidia GeForce GTX 460
 • 1 GB VRAM

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.