Omnifocus сега е ажуриран и подготвен за Apple Silicon

Omnifocus сега е подготвен за Apple Silicon

Последен ден 10 Apple го запозна светот со новите Mac компјутери со Apple Silicon или M1. Пред неколку месеци беше ветено дека до крајот на годината ќе имаме нови верзии со нови процесори и оперативни системи. Ветувањето е исполнето. Програмерите мора да ги набават батериите за да ги стартуваат своите апликации и да останат компатибилни со новиот хардвер. Особено со новиот софтвер, macOs Big Sur. Омнигрупа која опфаќа неколку апликации Тој веќе е на работа и го адаптираше Омнифокус.

Omnifocus сега е подготвен за доаѓањето на Apple Silicon и macOS Big Sur во нашите домови. Иако има некои програмери кои веќе го предупредија тоа вашите апликации нема да бидат подготвени до моментот кога ќе слета на сите компјутери. Групацијата Омни ја ажурираше својата најрелевантна апликација заедно со другите.

Всушност, развивачот на апликации за графика и продуктивност Omni Group го ажурираше целиот спектар на софтвер за да го искористи macOS Big Sur со природна поддршка за процесорот Apple Silicon M1. На овој начин OmniFocus, OmniOutliner, OmniPlan и OmniGraffle сега се сите природни апликации на Apple Silicon.

Кен Кејс, извршен директор на Групацијата има изјавено тоа е изјава:

Ние развиваме за Mac од 1989 година (преку неговата лоза NeXT). Поминавме низ многу транзиции на процесорот низ годините, од Motorola 68030 до 64-битен PowerPC до Intel.Во споредба со претходните транзиции, ова беше многу лесно, бидејќи најголемиот дел од нашиот код веќе беше пренесен за да работи на Apple iPhone и силиконски iPad.

Ние сме многу среќни што споделуваме дека нашата транзиција на апликацијата се одвива непречено. Сите наши апликации, вклучувајќи ги и нашите бесплатни апликации OmniDiskSweeper, OmniPresence и OmniWeb, тие сега се достапни како природни универзални апликации на Mac-от управувани Mac.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.