OmniFocus 3.11 за Mac се прилагодува на macOS Big Sur

OmniFocus 3.11 за Mac носи додатоци на iOS на macOS Big Sur

Како што минуваат деновите од лансирањето на macOS Big Sur, програмерите ги објавуваат своите апликации прилагодени на новиот оперативен систем. Веќе имаме многу примери за овие изданија И сега имаме нова апликација што сега е достапна за работа заедно со новиот оперативен систем на Apple. Omnifocus 3.11 веќе е прилагоден на новиот софтвер.

macOS Big Sur е предодреден да биде еден од најдобрите Mac софтвери досега. Постојат многу нови функции вклучени во овој нов оперативен систем, особено поради неговиот однос со iOs и iPadOS, но особено поради неговата целосна симбиоза со Apple Silicon. Во моментов Omnifocus 3.11 е адаптиран на таков начин што најмногу изненадува да е неговиот компатибилност со додатоци слични на iOS 14.

Виџетите што OmniFocus ги нуди на iPhone и iPad направија скок кон Mac во форма на додатоци за прогноза и изглед Вториот може да биде конфигуриран да ја покажува и перспективата по ваш избор. И двата типа графички контроли се достапни во големини: мали, средни и големи. Можеме дури и да го прилагодиме фонтот што го користат.

Тоа се сите новости за ажурирањето:

 • Виџет за предвидување: Преглед на минатите и сегашните елементи.
 • Додаток за елементи на перспектива: Краткорочни елементи
 • Перспективи- Стандардната боја за сопствени перспективи се промени од синкаво во виолетова.
 • Предупредувачки ленти: Лентите за известувања сега поблиску одговараат на изгледот на лентата со алатки Биг Сур.
 • Шема- Поправена грешка што може да го блокира доделувањето дополнителни ознаки на елемент во шемата.

Новата верзија на OmniFocus 3.11 сега може да се преземе директно од мрежата или од продавницата за апликации во Mac и за нови корисници и за ажурирања од поискусни корисници. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.