OS X 10.11.1 бета-верзија сега е достапна за преземање од програмерите

OS X 10.11.1-El capitan-бета-0

Apple ја издаде првата бета верзија на OS X 10.11.1 на сите оние програмери запишани во програмата Apple за Mac OS X. Првичната верзија за преглед на OS X El Capitan 10.11.1 бета 1 пристигнува со изградбата 15B17c.

Сè уште не знаеме кои нови карактеристики ги интегрираше OS X 10.11.1 во овој момент, дури и без OS X El Capitan сè уште да излезе, сепак, тоа почнува да е вообичаена практика во Apple бидејќи без понатаму ќе се сеќавате на Издание на iOS 9, што беше објавено кратко време по бета верзијата на iOS 9.1.

Апликации на Apple- osx el capitan-ios 9-1

Генерално еднократни помали ажурирања Фокусот на OS X е на помали поправени грешки, подобрувања во перформансите и поддршка на дополнителни функции.

Програмерите на Mac можат да ја преземат оваа бета верзија на OS X 10.11.1 преку официјалната веб-страница на Центарот за развивачи или како и секогаш, едноставно со одење во табулаторот за ажурирања на App Store.

Веројатно OS X 10.11.1 бета 1 исто така ќе биде достапен за кратко време за сите оние корисници на Mac запишани во јавната бета програма од Apple, сепак во моментот е достапен само за регистрираните програмери.

Како и обично, секогаш препорачуваме да користите само овој тип бета верзии во средини за тестирање а не како главен систем, бидејќи може да има дефекти, затоа прво ќе треба да се направат резервни копии.

За безначаен, OS X El Capitan сè уште не е достапен над бета верзиите. OS X El Capitan 10.11 во моментов е во фаза на Златен мајстор, OS X El Capitan 10.11 е предвидено да биде објавен за пошироката јавност, 30 септември како бесплатно преземање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.