OS X El Capitan бета 3 во рацете на програмерите

Капетан

Утрово, нашиот колега Мигел Јункос, не 'ажурираше за Вест што ќе ја донесе финалната верзија на OS X El Capitan кога пристигнува дефинитивно во текот на оваа есен, за сите корисници. Во моментов, она за што ни е јасно е дека бета 3-от на OS X Капетанот веќе е во рацете на програмерите и подобрувањата што ги носи оваа верзија се прилично малку.

Се чини дека промената што може да се види покрај подобрувањата што ги спроведува Apple во однос на функционалноста, стабилноста и корекцијата на грешките во оперативниот систем, е поврзана со апликацијата Фотографии и Апликација за календар.

ос-ел-капитан-бета-3

Во оваа бета-верзија 3 на OS X El Capitan, гледаме неколку нови папки наречени селфи и слики од екранот во родната апликација Фотографии и ажуриран поздравен екран за апликацијата Календар, во кои се детални функциите на ова. Нормално е дека подобрувањата и новините се директно поврзани со корекција на грешки и малку или ништо не додава нови функции, запомнете дека El Capitan е континуитет OS X и нема да гледаме одлични новости во однос на интерфејсот како се случило на OS X Јосемит.

Откако лансираше бета 2 минатиот јуни, Apple ја објави оваа трета верзија што сега е достапна на веб-страницата на програмерите. Запомнете дека бидејќи е бета верзија и иако нејзината функционалност е доста добра, препорачуваме да не ја инсталирате ако треба да работиме со нашиот тим, бидејќи некои апликации тие може да не работат воопшто добро или да имаат проблеми со компатибилноста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.