OS X El Capitan ја добива својата петта јавна бета верзија

iOS.9.OS.X.El.Capitan.Public.Beta.1

Apple ја објави петтата бета верзија на OS X El Capitan вчера само две недели по лансирањето. четвртата верзија за корисниците. Значи, ако сте член на програмата Бета софтвер на Епл, сега е време да ја преземете најновата надградба.

Од друга страна, вие барате нова верзија и вие сте развивач, ќе мора да почекаме уште малку за следната градба на системот. Инвеститорот бета моментално е во шестата верзија, но сè уште нема новости за тоа која би била седмата бета верзија и не се чини дека таа ќе се појави денес, ниту бета-верзијата на развивачот на iOS ниту пак јавната бета верзија на iOS, кои исто така не добија никакво ажурирање денес.

ел-капитан-ос-х

Бета верзиите на OS X обично не носат нови функции за време на, но само ја подобруваат ефикасноста и носат разни поправени грешки. Интересно е да се напомене дека четвртата јавна бета верзија беше издаден веднаш по шестата бета верзија на програмерите, што значи дека поради некоја причина Apple овој пат малку ја смени формулата, односно ја објави петтата јавна бета верзија пред развивачите да имаат ново ажурирање.

За да ја инсталирате оваа најнова верзија, сè додека сте член на бета-програмата, само треба проверете дали има ажурирања на продавницата за апликации Mac, каде што ако сте правилно идентификувани, споменатото ажурирање ќе прескокне иако мора да бидете трпеливи бидејќи понекогаш ажурирањето може да трае и до два часа откако ќе биде достапно за секого.

Како и секогаш, запомнете дека Apple го објави OS X 10.11 El Capitan на WWDC во јуни и се очекува оваа есен да има стабилна и целосно достапна верзија за сите корисници. Како и да е, се чини дека за сега бета-верзијата не е достапнаНе знаеме дали Apple одлучи да го повлече до дополнително известување, заради лоцирање на критична грешка или од причини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.