OS X El Capitan бета открива нови податоци за iPad mini 4

iPad-mini-osx

Развивач на OS X Хамза Сод, откри детал за следниот iPad mini дека толку многу гласини се зголемуваат овој август во бета-верзијата на OS X El Capitan. Сите ја знаеме можноста Apple да лансира нов iPad mini 4 оваа година и малку по малку се откриваат нови податоци и гласини за овој уред. Факт е дека во бета покажува податоци што ќе ја потврди поддршката за Сплит-Вју, која Apple ја вклучи во iOS 9 за најновата верзија на iPad Air, Air 2, ова Split-View е функција со повеќе задачи со поделен екран.

Оваа референца во која е означена можната опција за поделен екран за следниот iPad mini 4, јасно укажува на тоа дека новиот iPad mini ќе биде многу помоќен и со 2 GB RAM меморија за да може да ја извршува оваа задача, нешто што Apple го спомна во главниот момент кога објасни зошто Split-View работи само на iPad Air 2.

Вистината е дека обновувањето на малиот iPad покрива уште една гласина што даваше силно ова лето, евентуално поголемиот екран iPad Pro губи пареа Но, не е сè што има свое место во овие гласини и протекувања. IPad mini 4 би бил a iPad Air 2, но помал и тоа е она што момците од Купертино требаше да го лансираат во сегашната верзија на малиот iPad, во кој како новина го додадоа само сензорот за отпечатоци од Touch ID.

Сега, благодарение на протекување во бета верзија на OS X El CapitanСе чини дека Apple ќе го смени iPad mini 4 внатрешно и оваа есен можеме да имаме новости.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.