OS X El Capitan Beta 7 сега достапен за програмерите

ос-ел-капитан-1

Ако неодамна коментиравме колку беше чудно Пред Apple да започне бета верзија за корисниците запишани во јавната бета програма на компанијата, сега штотуку се појави она што е седма бета верзија на OS X El Capitan наменета за програмерите, само еден ден по верзијата за пешачки корисници.

Дури и да е така, причините зошто Apple првично го отстрани преземањето од бета-верзијата до сите корисници регистрирани во гореспоменатата јавна бета програма, кои мораа да почекаат до вчера за да ја преземат.

os-x-el-captain-dev-beta-7-0

Пристигнува ова ново ажурирање на OS X 10.11 со градба 15A263e и се однесува на оваа седма верзија за програмери, од друга страна, онаа што е објавена за корисниците носи изградба на 15A262e и која ја идентификуваме како петтата верзија на јавната бета верзија. Како aубопитност да кажам дека верзијата дека Apple се повлече и исчезна, има изградено 15A262c. Навистина е истиот број на градење, само последната буква се менува, така што мислам дека е можно таа верзија да има специфичен недостаток што Apple го сфати откако беше објавена верзијата.

Како и обично, забележете дека бета-преземањата на OS X се достапни од табот за ажурирања на продавницата за апликации MacИ верзијата на развивачот и јавната бета верзија се со големина од околу 2 GB и бараат рестартирање за да се заврши инсталацијата.

Досега Apple само изјави дека OS X El Capitan ќе биде објавен оваа есен како бесплатно преземање. Земајќи ги предвид најновите циклуси на ослободување Apple веројатно ќе има одреден датум наскоро или дури ќе се појави заедно со iOS 9 и следниот iPhone 6s.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.