OWC го оптеретува Mac mini со Stack Max

Нова слика

На CES гледаме малку од сè, но јас целосно се за inубив во Mac mini Stack Max бидејќи тоа е навистина ефикасно решение за оние кои сакаат да ги прошират можностите на малото Apple.

Стак Макс не додава ништо помалку од а хард диск до 4 ТБ, приклучоци USB 3.0, читач на картички, порта eSATA и неколку порта FireWire, што не е баш мало.

Не е позната цената по која ќе излезе, но сигурно ќе биде конкурентно исполнување на момците во OWC. Во март ќе имаме повеќе новости.

Извор | 9to5Mac


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.