PDF Expert добива големо ажурирање

PDF-експерт

PDF-датотеките несомнено станаа глобален стандард кога станува збор за размена на документ напишан само со текст или со вградени слики. Сите најчести уредувачи на текст сакаат страници со врски од Apple или Збор од Microsoft може да извезува документ во PDF формат.

Но, ако сакате да го уредите, нема ништо подобро од вашиот сопствен уредувач за овој тип на датотеки. Еден од најмоќните и најпопуларните е несомнено PDF експерт од Ридл. И сега штотуку доби важно ажурирање, со многу интересни подобрувања.

Популарниот уредувач на PDF документи, PDF Expert, штотуку доби специјалност ажурирање и за неговата верзија за Mac, iPhone и iPad. Во него можеме да најдеме сосема нов дизајн, темен режим за Mac, Smart OCR, Smart Enhance за скенирање и некои други подобрувања.

PDFExpert е моќен уредник со кој можете да креирате и трансформирате PDF документи и да правите работи како што се истакнување текст, пишување на маргините, додавање печати и скокачки белешки, комбинирање различни документи или
уредувајте текст, слики и врски во PDF.

Можете исто така да пополнувате формулари, да потпишувате документи, да редактирате доверливи податоци, да ги прередувате, ротирате и извлекувате страниците и долга листа на функции за уредување.

Нови функции

И сега со новото ажурирање вклучува Паметен OCR, Smart Enhance за скенирање и можност за конвертирање во датотеки Microsoft Word, Excel, PowerPoint, TXT, JPG и PNG.

Новите се исто така новитети за скенирањето и OCR на PDF Expert Паметно подобрување, што вклучува подобрување на скенирањата со филтри во боја и отстранување на изобличувањето.

Конечно, Readdle го ажурираше Опции за набавка од PDFExpert. Постои една претплата за пристап до апликациите за Mac, iPhone и iPad по цена 7,58 евра месечно. Исто така, постои доживотна лиценца за Mac за 159,99 евра.

Ако сакате, можете да пристапите до еден Бесплатна проба PDF експерт за 7 дена за тестирање на новото ажурирање на овој одличен уредувач на PDF документи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.