PhotoScape X, додајте ефекти и ретуширајте ги вашите фотографии со оваа комплетна апликација

  фотограф-3

Ако ја пребаруваме продавницата за апликации Mac, наоѓаме многу апликации кои ни помагаат да ги ретушираме и уредиме нашите фотографии или слики складирани на Mac. Но, денес ќе видиме една што нуди бројни алатки во истата апликација, создаде спектакуларен колаж, додадете ефекти, креирајте GIF, уредувајте ја големината, осветлете ја ретуширањето, контрастот ... сето ова може да се најде во апликација наречена PhotoScape X.

Ние не се соочуваме со апликација која штотуку е лансирана во продавницата Mac, можеби веќе ја знаете порано бидејќи е во продавницата на Apple од минатиот декември, но за оние кои не ја знаат или им се допаѓа ретуш-фотографијата е многу добра апликација, исто така можете да добиете тотално бесплатно од почеток и има Про верзија, која додава повеќе опции за најсложените корисници или оние на кои им требаат повеќе опции за уредување.

фотограф-1

Интерфејсот е уреден и едноставен, што ни овозможува лесна и некомплицирана употреба за уредување на нашите фотографии. Откако ќе ја отвориме апликацијата, започнете демо со опциите што се достапни во Табулаторот PhotoScape XТогаш само треба да се движите низ остатокот од горните јазичиња и да изберете задача што ќе ја извршите, да ја обележите папката каде што ги имаме нашите фотографии за да ги додадеме и да започнеме да ги уредуваме. Операцијата е многу едноставна и додека додаваме ефекти или што сакаме на фотографиите, се појавуваат некои опции што се достапни само со Pro верзијата на апликацијата, но со бесплатната верзија имаме многу можности.

фотограф-4

Без сомнение, ако барате апликација за ретуширање што е многу едноставна во неговата употреба и има многу опции, треба да пробате PhotoScape X. Во моментов сте во верзија 2.2.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.