PhotoSync е ажурирана за поддршка на OS X El Capitan

фотосинк-андроид

Блиску сме до лансирање на новиот OS X El Capitan и многу апликации почнуваат да ги испраќаат своите ажурирања за да бидат готови на 30 септември. Долго време ја препорачуваме апликацијата што денес ја добива верзијата подготвена за Ел Капитан, соочени сме со Верзија на PhotoSync 3.0.5.

За сите оние кои не ја познаваат апликацијата можеме да кажеме дека е бесплатна и отсекогаш бил бесплатен за Mac но не и за iOS. Зошто го разјасниме ова? Па, прашањето е дека да се има само еден е бескорисно, потребни ни се и за употреба и апликација за iOS уреди чини 2,99 евра.

Она што можеме да го направиме со оваа апликација е пренесете ги сите ваши фотографии без потреба од кабли едно по едно или повеќе одеднаш, видеа од iPhone, iPod touch и iPad до Mac и обратно, од Mac до iOS уреди. Но, PhotoSync исто така ни нуди можност за испраќање на слики и видеа преку Wi-Fi и Bluetooth со уреди кои не носат iOS.

Тоа е многу интересна апликација која може да биде корисна во бројни ситуации кога од која било причина немаме кабел за податоци, тоа не е наш Mac или дури и компјутерот на кој сакаме да ги пренесеме фотографиите не е Mac и затоа од I am Mac препорачуваме да го инсталирате. Ова утро го добивте ажурирањето со компатибилност за OS X El Capitan.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   алфонсико dijo

  Од една страна, тоа е нешто што Фотографиите треба да го направат директно, но тие го дополнуваат со стриминг фотографии или со прилично бескорисна фото-библиотека

  Како и да е, на Mac можете да го направите со AirDrop, она што не можете да го направите е да се преселите на друг уред без iOS, да.