Pixelmator Pro сега е целосно компатибилен со macOS Monterey

Pixelmator Pro

Програмата што се справува со семоќниот Photoshop, Pixelmator Pro,  дојде со ново ажурирање. Ја прави програмата да биде и да биде во совршена хармонија со macOS Монтереј. Но не само тоа. Исто така, ги стави батериите да ја искористат целата моќ развиена од новиот 14- и 16-инчен MacBook Pro. Со новиот чип M1 Pro и M1 Max, кои веќе ја покажаа својата моќ и дека првите нарачки се уште транзитираат.

Тимот на програмери Pixelmator Pro се погрижи новото ажурирање да нуди целосна поддршка за macOS Monterey, вклучително и библиотека со дејства за кратенки, и целосно да ја искористи моќта на најновите M1 Pro и M1 Max чипови во новите MacBooks. Pro. Десно сега апликацијата го користи нервниот мотор во чиповите M1 Pro и M1 Max за да ги забрза своите ефекти за машинско учење, овозможувајќи функции како ML Super Resolution трчајте 15 пати побрзо од најновата генерација модели на Intel.

На нови кратенки Тие вклучуваат примена на претходно поставените поставки за прилагодување на бојата, автоматско сечење, ротирање и промена на големината на сликите. Слика од маска, бои што се совпаѓаат со ML, проѕирно сечење на пиксели, скалирање на супер резолуција на ML и конверзија на формат на датотека. Плус Монтереј со интеграција и компатибилност.
Pixelmator Pro исто така додаде некои нови функции:
  • La Поделен поглед на споредба им овозможува на корисниците да ги споредат резултатите од сите уредувања со одреден слој, со поделен приказ на лизгање надреден на тоа како првично изгледал слојот.
  • Нов ефект на замаглување на Боке за да додадете заматување на заднината на сликите со резултат сличен на традиционалната оптика на камерата.
  • Увезете слики од камерата FaceTime со веќе достапни маски за портрети за симулирање на синтетички композиции за заматување на позадината.

Ажурирањето е подготвено преку вашата апликација од Продавница за Апликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.