Pixelmator Pro ја намалува цената на половина и додава автоматско отстранување на средствата

Pixelmator Pro

Како и секој црн петок, момците во Pixelmator го користат овој период од годината намалете ја цената на вашата апликација на половина да го искористат фактот што многу корисници постојано се со паричниците во рака. Но, за разлика од претходните години, овој попуст доаѓа со нова функција која ви овозможува автоматски да ги бришете средствата.

Ова ново ажурирање, со кое апликацијата стигнува до верзијата 2.3, тоа е крстено како Абракадабра што ви овозможува автоматски да ги отстранувате позадините, како магија, на која било слика, заедно со нова функција за автоматско избирање субјект - истите функции што Photoshop ги претстави пред неколку недели.

Овие главни карактеристики се дел од истата нова функционалност и неговото функционирање е едноставно кликнете на површината што сакаме да ги избришеме за апликацијата да го направи останатото.

Во врска со оваа функционалност, од Pixelmator наведуваат дека:

Кога позадината се отстранува од сликата, предметот што останува често може да има траги од претходната позадина околу неговите рабови. Функцијата Decontaminate Colors (напојувана со вештачка интелигенција) автоматски ги отстранува овие траги така што предметите беспрекорно се спојуваат со секоја нова позадина.

Оваа функција работеше навистина брзо во повеќето случаи, сепак, не е совршено, и во повеќе од една прилика, ќе бидеме принудени да го прегледаме работ на субјектот или објектот од кој сме ја елиминирале позадината.

Pixelmator Pro има редовна цена во Mac App Store од 39,99 евра, но за ограничено време, можеме купи го по половина ценаили, односно за само 19,99 евра.

Ако сте купиле Pixelmator Pro во минатото, ова ажурирање е достапно за вас преземете целосно бесплатно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)