Powerbeats 4, официјална веб-страница и цени

Удари во моќност 4

Во „Епл“ тие не чекаа премногу долго за да ги започнат гласините Удари во моќност 4 и неколку часа откако го знаеше неговото постоење во ланецот продавници Волмарт од САД, компанијата целосно ја обновува официјалната веб-страница на Beats со своите нови слушалки.

Овие Powerbeats 4 имаат неколку подобрувања во однос на претходните и за ова се дискутира и на официјалната веб-страница и претходно во гласини. Овие додаваат чип H1, 15 часа автономија и a воведна цена од 149,99 УСД.

Тие не се појавуваат на веб-страницата на Apple, но можете да ги видите веќе на веб-страницата на Официјални ритмови така што веќе можеме да потврдиме дека овие слушалки се многу слични на претходните со подобрувањата што веќе ги најавивме и претходно ги видовме во гласините. Сега тие треба да стигнат до останатите продавници на компанијата и во моментот ги има само во САД.

„Еј сири! Тоа е едно од главните подобрувања, но е дека со поголема автономија и со тој нов чип имаме совршено комбинирање за loversубителите на спортот. Не е неопходно да се купат AirPods Pro за да имаме добри слушалки за да ја извршуваме нашата физичка активност, иако е точно дека тие се различни и со различни функционалности. Дизајнот на овие слушалки не се менува во споредба со претходната верзија на Powerbeats, така што промените се одвнатре. Овие се сега некаде на средина помеѓу корисниците кои не сакаат да носат тип на лента за глава и оние кои не сакаат AirPods или AirPods Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.