QacQoc GN30H, адаптер за сè што ви треба

Не може да се негира дека одлуката на Apple да ги отстрани конвенционалните порти од своите MacBook и MacBook Pro е контроверзна. Одлуката да користите само USB-C како порта за вашите лаптопи, и најризичната да одговара само на еден USB-C на вашиот MacBook може да биде незгодно за некои корисници и го прави скоро задолжително да купите адаптер за да ги покриете сите можни врски што некогаш ќе ни бидат потребни.

Постојат многу полначи на пазарот, но бидејќи ќе треба да купиме еден, секогаш е подобро да бидеме што е можно поцелосни и да бидеме единствениот додаток што ни е потребен на нашиот MacBook или MacBook Pro.  Повеќе USB, еден HDMI, USB-C за полнење на лаптоп, читач на картички, па дури и врска со етернет во случај да беше потребно ... сето тоа ни нуди QacQoc GN30H што го тестиравме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Неговиот дизајн е многу компактен и лесен, со алуминиумско тело (достапно во истите бои како MacBooks) и некои бели пластични елементи. На едната страна ги наоѓаме трите USB 3.0 и HDMI конекторот што поддржува резолуција до 4K да гледаме филмови или нашата работна маса Mac на ТВ во дневната соба во многу детали.

На спротивната страна, слотовите за SD и microSD картичките, и од предната страна Gigabit Ethernet конектор во случај некој да продолжи да го користи кабелот за да се поврзе на Интернет и USB-C конектор што ни овозможува да го полниме нашиот MacBook додека ги користиме останатите пристаништа. Тој USB-C не се користи за поврзување на надворешни погони, тоа е само за пренос на енергија.

Благодарение на поврзувањето со кабел со USB-C на нашиот Mac нема да имаме проблеми при исклучување на уредите поврзани на него. Откако ќе користите два слични уреди кои се прикачени на страната на лаптопот и ги имате тие проблеми кога го движев компјутерот, се решив овој пат за жичен како овој qacQoc GN30H.

Во моментов сè работи како што треба и немав никакви проблеми со ниту еден додаток што го поврзав. Патем, не оставајте ја малата торба за транспорт што ја носи во кутијата затоа што е многу корисна, и прилично изненадување што го пронајдов затоа што во спецификациите на производот не се појави.

Мислење на уредникот

И покрај фактот дека ми требаше само во специфични моменти, имањето адаптер со новите MacBook и MacBook Pro е скоро задолжително сè додека USB-C не стане стандардизиран. Во оваа точка, QacQoc GN30H е еден од најкомплетните што можеме да го најдеме на пазарот по прилично разумна цена земајќи го предвид бројот на приклучоци што ги вклучува и чија цена ќе биде одделно многу поголема. Сè работи како што треба, многу е лесно и портите се наоѓаат на таков начин што еден додаток нема да ве спречи да поврзете друг, па затоа е многу препорачана набавка за секој што бара еден од овие адаптери. Го имате на располагање во Egolggo HUB USB C ...Амазон »/] за 82,99 €.

QacQoc GN30H
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
82,99
 • 80%

 • QacQoc GN30H
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Единствен адаптер кој ги собира сите потребни врски
 • Лесен и компактен
 • Стабилна врска
 • Заштитен случај
 • Овозможува полнење на вашиот лаптоп додека користите други порти

Contras

 • Се загрева со продолжена употреба

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.