Reeder 3.0 излегува од бета фаза и сега е достапен за купување

 

Ридер 3-мак-1

Агрегаторот за вести на Ридер конечно се враќа на Mac App Store и овој пат тоа го прави во верзија 3.0 по јавната бета фаза што започна на 30 јули оваа година. Развојот од втората верзија на она што е можеби најпознатиот агрегат на вести за Mac, служеше за да се донесе со себе долгоочекуваната компатибилност со OS X El Capitan.

Поточно додава подобра поддршка за екстензии посветен на споделување на такви вести, нови извори за прикажување наслови на вести, подобрен режим на цел екран и што е едно од најважните за мене, подобрена функционалност на паметните папки со повеќе опции при филтрирање на различните извори на вести.

 

Ридер 3-мак-0

На пример, сега, ако нема новини за прикажување во „Омилени“ и во паметни папки, можете скриј во „Непрочитано / непрочитано“ ако е потребно. Другите промени се однесуваат на статусната лента, која сега ја прикажува целата URL за врската и новата опција за приватно прелистување што корисниците можат да ја овозможат при поставките за читање.

Покрај тоа, промената на индивидуалните вести е подобрена и сега е можно да се движите со нов гест на „влечење“. Секако, новата верзија вклучува и неколку поправени грешки заедно со новите опции за споделување, односно да можете да испратите статија на сметката на LinkedIn, да ја зачувате во Evernote, да споделувате со iPhone, iPad или Mac преку Airdrop ...

Ако веќе имате инсталирано OS X El Capitan, тој е исто така компатибилен со опција за поделен екран, Сплит приказ, што дозволува управувајте со две апликации истовремено во ист простор.

Ридер 3 бара најмалку OS X 10.10 Јосемит и чини 9,99 евра. За корисниците кои веќе имаат верзија 2, ажурирањето е бесплатно и се нуди автоматски преку Mac App Store.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.