SF Symbols 3 for Mac исто така се ажурира со нови симболи

SF симболи 3.

На WWDC 2021 во јуни, Apple исто така го претстави новото ажурирање на SF Symbols 3. Па, подобро, претстави што е бета на програмата што додава нови симболи и фонтови на уредите на Apple. Специјално создаден за програмери, потребен ви е Mac со macOS Catalina за да го инсталирате и да комуницирате со него.

Во последниот WWDC во јуни оваа година, Apple ја претстави бета верзијата на SF Symbols 3. Новата верзија на SF Symbols, која вклучува повеќе од 600 нови икони. Во моментов е достапен за пошироката јавност и преку неговото официјално претставување. SF Symbols е библиотека со преку 3,100 симболи што програмерите можат да ги користат во нивните проекти. Како додаток на 600 нови икони, SF Symbols 3 се одликува со подобрено прилагодување на бојата, нов инспектор и подобрена поддршка за сопствени симболи.

Програмата е библиотека на иконографија дизајнирана за беспрекорно интегрирање со Сан Франциско, системскиот фонт за платформите на Apple. Симболите доаѓаат во три размери и автоматски се порамнуваат со етикети за текст. Може да се извезуваат и уредуваат во алатки за уредување на векторска графика за да се создадат сопствени симболи со заеднички дизајн и карактеристики за пристапност.

Лансираше и Apple ажурирани верзии на вашите извори од Сан Франциско и Newујорк, кои се користат во повеќе интерфејси во оперативните системи на компанијата.

Толку многу SF симболи 3 бидејќи оригиналните извори на Apple може да се преземат од Веб -страница за развивачи на AppleНа Како што рековме на почетокот на оваа статија, потребен е Mac со macOS Catalina или понова верзија за да ја инсталира новата програма штотуку објавена од Apple.

Доколку сакате повеќе информации за SF симболи 3 не престанувајте да посетувате оваа веб -страница објаснува сонде Епл од што се состојат сите овие нови симболи и правописи. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.