Shazam е ажуриран за OS X до верзија 1.1.1 со големи подобрувања

шазам

За сите оние кои не знаат, Shazam за Mac постои од минатиот август 2014 година и малку по малку тие спроведоа подобрувања. Сега новата верзија на Shazam е опремена со новости и затоа сакаме да ги споделиме со сите вас. Оваа нова верзија 1.1.1 на Shazam подобрува многу аспекти од претходната верзија и покрај корекција на некои помали грешки и поголеми подобрувања во корисничкиот интерфејс, апликацијата се ажурира еден месец откако го доби првото поголемо ажурирање.

Она што ќе го потенцираме за Shazam for mac е тоа што работи во позадина и нè предупредува кога има песна слична на онаа што ја слушаме обично. Операцијата е слична на онаа на апликацијата iOS, но очигледно на Mac овозможува да биде постојано активна, што што ја олеснува работата на песната „шазамар“

Подобрувањата имплементирани во оваа нова верзија се:

  • Тие решаваат грешки и проблеми што се појавија при стартување на апликацијата на Mac од последното ажурирање
  • Тие додаваат дополнителни информации на нашите откритија со спроведување на информации за денот и времето што зачувуваме тема
  • Сега се додаваат врските до Apple Music доколку е достапна во нашата земја и во спротивна случај врската ќе не однесе на iTunes како и обично
  • Дозволено ни е брзо да избришеме список креиран со „готово копче“ и избирање „Избриши“

Сигурно многу корисници ќе бидат задоволни со овие новости и иако е точно дека станува збор за машина за пребарување песни, Shazam е референца за тоа и сите подобрувања и корекција на проблемите што се додаваат добро ги прифаќаат корисниците.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.