SimCity: Complete Edition, на продажба за ограничено време

SimCity ™: Целосно издание

SimCity, најголемиот урбан симулатор во историјата и се продава за ограничено време, обично се чини по цена 39,99 € и сега само 19,99 € Може да биде твое. Ова комплетно издание вклучува el продолжена главна игра, На SimCity: Градови на утрешниот пакет за проширување и дополнителната содржина Забавен парк, авион, француски, британски и германски CitЈ. Играта е тотално на шпански јазик.

Создадете град од вашите соништа и донесувајте одлуки што ќе го променат вашиот град и Симите кои живеат во него. Фокусирајте се на индустрија или во потрошувачка и вашата економија ќе расте многу, но по цена на здравјето на Симс со зголемување на загадувањето исто така. Спроведување на зелени технологии да ги подобрите животите на Симс додека се соочувате со зголемување на даноците и невработеноста.

Важни информации:

 • За играта да работи добро, вашиот Mac мора да ги исполнува овие минимални барања: Брзина на процесорот 2.2 GHz | 4 GB RAM меморија | 12 GB слободен простор на тврдиот диск | (ATI): Radeon HD 2600 | (NVidia): GeForce 8800 | (Интел): HD 3000 | 256 MB VRam
 • SimCity: Целосно издание не е компатибилен со следниве чипсети Графика: серија ATI RADEON X1000, HD 2400, серија NVIDIA GeForce 7000, 8600M, 9400M, Intel Integrated GMA серии.
 • Играта не е компатибилен со волуменот форматиран како продолжен Mac OS (Чувствително е на големи букви).

Што има ново во верзијата 1.0.2:

 • Поправи проблем каде предметите ќе бидат прикажани како „не во бета фаза“.
 • Поправи проблем каде патиштата не можат да се ажурираат на патишта со висока густина.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Ажурирано: 30 / 03 / 2015
 • Верзија: 1.0.2
 • Големина: 4.46 GB
 • јазици: Español, Германски, букмалски, норвешки, чешки, традиционален кинески, корејски, дански, фински, француски, унгарски, англиски, италијански, јапонски, холандски, полски, португалски, руски, шведски
 • Развивач: Aspyr Media (iDP)
 • компатибилност: OS X 10.8.5 или понов

Download:

SimCity ™: Complete Edition (AppStore Link)
SimCity ™: Целосно издание22,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.