Сонос лансира бесплатни радио станици

Радио Сонос

Вчера компанијата Сонос им стави на располагање на неколку радио станици на своите корисници на звучници. Во рамките на овие станици наоѓаме секаков вид стилови и отсега сите ја имаат услугата активна на некој начин тотално бесплатно.

Колку добро објаснуваат во соопштението објавено пред неколку часа, Радио Сонос, бесплатен радио сервис, и поддржана од реклами и е достапна само за клиентите на Sonos. Овој музички сервис сака употребата на звучниците да биде многу побогата и полесна за употреба во однос на можностите и затоа тие ја имплементираа оваа нова услуга.

Патрик Спенс, Извршниот директор на Сонос објасни:

Сонос секогаш им олеснувал на корисниците да ги откријат најбогатите услуги за стриминг на музика преку градење квалитетни производи што звучат одлично и давајќи им на потрошувачите слобода да користат каква било услуга што сакаат. Сонос радио ги собира елегантно и едноставно услугите за стриминг и радио станиците. Радио Сонос нуди неверојатен избор на станици од целиот свет. Корисниците на „Сонос“ сега имаат ексклузивна содржина, курациони станици според жанровски содржини и повеќе од 60.000 бесплатни локални станици.

Ако сакате да започнете да слушате радио или поточно радио станици Sonos, едноставно мора да пристапите до табулаторот „Прелистај“ на апликацијата и да започнете да уживате во услугата. Од Сонос, тие исто така објаснуваат дека ги измениле условите за приватност на корисникот, така што ги имаме сите информации за личните податоци што ги собираат и начинот на кој ги користат при рекламирање на новата услуга.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.