Витези на Војна на Starвездите од Старата Република II, достапни за Мек

војна на ѕвездите

Друга игра што доаѓа од спектакуларната сага со игри пристигнува на Mac App Store и овој пат развивачот, Aspyr, е задолжен да ја донесе на Mac. Зборуваме за Војна на ѕвездите: Витези од Старата Република, игра што ќе ги воодушеви loversубителите на оваа сага и која е исто така компатибилна со Retina 5 K резолуцијата на новиот iMac.

Пет години од лансирањето на првата верзија на оваа игра доаѓа вториот дел и во него ќе влеземе во обувките на осамениот edедај со кого ќе треба да донесеме најекстремна и митска одлука во галаксијата: следете ја светлината или подлегнете на темната страна ... Што одлучуваш

starвездени arsвезди-1

Како и во претходните игри, секогаш кога ќе купиме игра за Mac, важно е да ги разгледаме препорачаните минимални барања за да немаме лошо корисничко искуство. Овие се минимални барања за, Витези на Војна на Starвездите од Стара Република:

Процесор од 2,2 GHz, минимум 4 GB RAM меморија, 10 GB слободен простор на тврдиот диск и картички еднакви или поголеми од Radeon HD 3870, GeForce 330M, HD 3000, 256 MB VRam. Графички картички: серија ATI Radeon X1000, серија HD 2000, серија NVIDIA GeForce 7000, серија 8000, серија 9000, серија 320M, GT 100 и серија Intel GMA не се компатибилни со оваа игра. Исто така, не поддржува томови форматирани како Mac OS Extended (чувствителни на големи букви). Имаме опција достапна на веб-страницата GameAgent.com каде можеме да ги видиме спецификациите на нашиот систем со функцијата MacMatch.

Играта е достапна и од платформата Steam.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.