TaiG ја издава новата верзија 1.1.0 за Mac

Тајг-8.4-Мек-0

Пред неколку дена ви покажавме во ова пост дека веќе би можеле да џеилбрејкувате iPhone или iPad со iOS 8.4 со нашиот Mac, бидејќи TaiG веќе започна да корегира некои грешки што алатката ги презентираше во OS X 10.9.

Па, TaiG започна со верзија 1.1.0 на вашата алатка со единствена вест дека решава проблем со OS X 10.9 во кој екранот остана празен и беше невозможно е да се провери од затвор. Исто така беше критикувано дека некои корисници на Mac со OS X 10.9 не можат да направат Jailbreack, но некои тврдат дека ако можат да го направат тоа совршено, во оваа верзија како што споменавме, тоа го решава празна слика од екранот.

taig-v-1.1.0-mac

Иако се чини дека 8.1.2% стапка на успех со OS X верзијата на jailbreak алатката iOS 8.4-XNUMX е многу висока,нови проблеми се уште веројатно ќе се појават. Како и да е, се чини дека овие се помалку отколку во верзијата на Windows.

Корисниците на TaiG 1.0.0 не треба повторно да jailbreak-от. Ако сакате да ја отстраните поставуваната лепенка, додајте го репродукцијата TaiG (apt.taig.com) или 3K репо (apt.3kzhushou.com) и ажурирајте го пакетот 8.0-8.1.X Untether.

Es важно отстранете ја поставуваната лепенка (за корисниците што се прекинати од iOS 8.0 до iOS 8.1.2) додавање на едно од споменатите складишта и ажурирање на пакетот 8.0-8.1.x Унтетер како тоа е многу сериозен безбедносен проблем.

Ви оставаме директна врска до преземете TaiG jailbreak 1.1.0 за MacМоже да ни кажете каква е оваа верзија за вас, и ако имате проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.