Telegram Lite исто така се ажурира за да ги поздравува папките

Телеграм Лајт

Кога станува збор за уживање во платформата за телеграми за пораки на нашиот Mac, имаме две опции, и официјални, но со различни цели, иако практично ни ги нудат истите функции. Од една страна, ја имаме апликацијата Telegram, апликација што ја следи истата патека како и верзијата iOS, додавајќи ги сите функции што доаѓаат на iPhone.

Од друга страна, ја наоѓаме апликацијата Telegram Lite, апликација што ни нуди практично истите функции, но не сите. Оваа апликација е оптимизирана за работни задачи и администрација на големи заедници. Во оваа статија, зборуваме за најновата надградба на оваа верзија.

Пред неколку дена, апликацијата за iOS беше ажурирана додавајќи низа функции како што е папки, статистика, можност за игла за неограничен број папки… Сите овие функции пристигнаа неколку часа подоцна до апликацијата Телеграма за Mac. Неколку дена по ажурирањето на апликацијата iOS за Mac, пристигнува соодветното ажурирање за Telegram Lite, ажурирање што не ги вклучува сите новости што ги достигнале останатите апликации.

Што има ново во верзијата 2.0.1 на Telegram Lite

  • Организирајте разговори во Папки ако имате премногу разговори. Оваа функција ни овозможува да креираме папки за групни разговори со иста тема: семејство, игри, филмови, работа, пријатели ...
  • Закачете неограничен број разговори во секоја папка. Кога оваа функција беше лансирана, таа ни дозволи само да закачиме до 5 разговори, ограничување што не успеа за многу корисници.
  • Папките, каде што ги класифицираме разговорите, се наоѓаат во лев дел од апликацијата, наредени вертикално, овозможувајќи ни брзо да пристапуваме до нејзината содржина со кликнување на глувчето.
  • Вклучени се нови налепници цртани филмови поврзани со коронавирусот, за да ги користиме треба само да напишеме: лице_со_термометар:,: маска:,: лице_со_глава:,: кивање:,: болно:,: сапун: или: брза помош:

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.