Beats Studio Pro веќе се реалност

Beats Studio Pro

Пред неколку недели видовме како во софтверот macOS Ventura 13.4 во неговата верзија за кандидат за ослободување се зборуваше за можноста Apple да планира можност за лансирање на нови слушалки преку уво од брендот Beats. Тие би биле наречени, според пронајдениот код, Beats Studio Pro со број на модел A2924. Она што беше шпекулација сега стана реалност и поради кодот пронајден во iOS 16.5. Така можеме да го кажеме тоа Apple го потврди тоа дури и ако тоа беше случајно. 

Врз основа на она што беше пронајдено во софтверот macOS Ventura, Beats Studio Pro ќе биде нова верзија на тековните слушалки Beats Studio3. Apple би ги развивал во соработка со Семјуел Рос на А-ладен ѕид. Се очекуваше дека ќе продолжи да го користи W1 чипот заедно со подобрено активно поништување на бучавата и додавање на режим на транспарентност.

Сега имаме потврда од Apple дури и случајно преку она што е пронајдено во кодот на iOS 16.5. Така барем потврди Стив Мозер како изгледа на неговиот твитер профил. Потврдени се дел од новитетите кои се планираше да ги имаат новите слушалки: Поништување на бучавата. режим на транспарентност. Тие ќе можат да споделуваат аудио како AirPods. Тие ќе работат со гласовната команда „Еј Сири“. Прилагоденото просторно аудио може да се конфигурира исто како со AirPods Pro 2 и неколку други работи.

Се зборува и за можноста тие да почнат или прекинат во зависност од тоа дали ги имаме или не. Нешто слично на она што го прават AirPods Max. Зборувајќи за кралот на Рим. Овој модел на Beats Studio Pro најверојатно ќе биде многу тежок ривал на оригиналите од Apple. Тие дури може да испаднат дека се втора верзија на Max оние на кои веќе им треба ажурирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.