tvOS 12.0.1 сега е достапен за сите корисници

И се чини дека ажурирањето започнато вчера за корисниците на Apple не беше единственото попладне. Вистина е дека бевме фокусирани на лансирање на macOS Mojave и на сите новости што овој нов ОС ги носи на Macs, но во исто време на официјална верзија за tvOS, верзија 12.0.1.

Ова е мало ажурирање, но треба да се инсталира во секој случај. Се чини дека верзијата 12 на tvOS имаше одреден проблем или грешка што го забрза лансирањето на оваа нова верзија. Значи, сите оние кои имаат а XNUMX-та генерација Apple TV или подоцна можете да започнете да се ажурирате што е можно поскоро.

Новитетите во претходната верзија на tvOS се фокусираа директно на подобрувањата во стабилноста, безбедноста и сигурноста на системот, покрај тоа беше додадена поддршка за звукот на Dolby Atmos заедно со спектакуларни слики од позадина. Па, се чини дека верзијата имаше проблем и затоа Apple мораше да започне ажурирање во рок од една недела од неговото официјално објавување.

За оние кои имаат автоматско ажурирање, тие не мораат да извршуваат никакви чекори, но корисниците кои ги имаат ажурирањата рачно, ќе треба да пристапат до поставките за нивна инсталација. Новата верзија е веќе достапна од вчера попладне, па препораката е таа инсталирајте го што е можно поскоро на вашиот Apple TV.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)