Tweetbot е веќе компатибилен со новите Mac со M1 и додава нова икона.

Tweetbot за Mac M1

Една од социјалните мрежи што најмногу се користеше за време на оваа пандемија несомнено е Твитер. Способноста за брзо достигнување до луѓе со кратки и директни пораки ги импресионираше корисниците од самиот почеток и е еден од најдобрите начини за пристап до информации од една минута. Со Твитер, апликациите се родени за да можат побрзо да работат на тоа, како што е Твитебот сега го поддржува новиот процесор на Apple.

Програмите што се родени за да можат надворешно да работат со Твитер, ние ги нарекуваме клиенти и една од најпознатите и најсимнуваните е и е Tweetbot што дури и се плаќа, е една од најдобрите апликации во својата област. Сега, само што е ажурирана во најновата верзија која не само што носи компатибилност со Mac M1 и Apple Silicon. Исто така, ни носи нова икона за новиот macOS Big Sur.

Tweetbot ќе работи автоматски на новиот MacBook Pro, MacBook Air и Mac mini as сега е универзална апликација, Работи на Mac со технологија Intel и Apple Silicon. Ирелевантно е, ќе работи на ист начин без оглед на процесорот. Се разбира, благодарение на тоа, задачите ќе бидат направени многу побрзо.

Една потсекција: Ако сте curубопитни, можете да проверите кои апликации се природни за Mac M1 со отворање на папката Апликации во Пронаоѓачот, кликнување со десното копче на апликацијата и изберете „Добиј информации“. Од информативниот панел, Може да видите дали апликацијата е Универзална, Интел или е исклучиво дизајнирана за Apple Silicon.

Апликацијата, како што рековме, не е бесплатна, има цена од 10,99 евра. Може да се смета како инвестиција, затоа што ако многу користите Твитер, тој е еден од најдобрите клиенти што можете да го користите освен што е едноставен.

Tweetbot 3 за Твитер (врска со AppStore)
Tweetbot 3 за Твитер9,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.