VMware ги лансира Fusion 8 и Fusion 8 Pro со поддршка за Windows 10, OS X El Capitan, Direct X 10 и повеќе

фузија 8

VMware вчера го најави лансирањето на својот нов софтвер за виртуелизација за Mac: Фузија 8 y Фузија 8 Про. Овие апликации ќе им овозможат на корисниците на Mac стартувајте Виндоус 10 на вашиот Mac преку Локална виртуелизација на работната површина.

Покрај поддршката Windows 10 и секогаш обезбедувајте пристап до Cortana, покрај тоа, двете исто така поддржуваат OS X El Capitan, и најновата генерација iMacs со мрежницата Јаболко и 12-инчен MacBook. VMware вели дека Fusion 8 се произведува до a 65 проценти побрзи перформанси на графиката благодарение на компатибилноста со DirectX 10, OpenGL 3.3 и ажуриран графички мотор.

VMware фузија 8

Подра извршете ги апликациите за Windows рамо до рамо со вашите омилени апликации за Mac, и без проблеми на споделувајте датотеки и папки помеѓу Windows и Mac. Ги има најновите карактеристики во Виндоус 10 како Кортана, виртуелен асистент со глас на Мајкрософт, или ја извршува новата Раб прелистувач заедно со Safari.

VMware се појави на продажба Fusion 8 за 81,95 €, дури и корисниците на Fusion 6 или 7 можат да ја надградат најновата верзија до 50,95 €. Фузија 8 Про, од друга страна чини 200,94 €. Вториот е насочен кон развивачите и ги донесува дополнителните пакети со одлики уредник на виртуелна мрежа, поддршка IPv6, способност за создавање ограничени виртуелни машини, и уште повеќе.

Сепак, првата верзија на Fusion 8 и Fusion 8 Pro објавена на потрошувачите вчера има неколку грешки. Ова вклучува а бубачки каде што понекогаш Стартниот екран на Виндоус 10 станува недостапен. Но, тие ќе го поправат наскоро. Еве ги врските за преземање.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Едуардо dijo

    Ја инсталирав таа апликација во Јосемити и почнав да имам проблеми со компјутерот (Он неочекувано се исклучува), се јавив во техничката поддршка на Епл и ми рекоа дека причината за проблемите на мојот компјутер е оваа апликација, ми препорачаа да деинсталирам тоа Сега не знам што да правам затоа што оваа апликација ми беше многу корисна