Со watchOS 3 Мики и Мини ми го кажуваат времето вербално

мини

Многумина од вас можеби веќе знаат дека новата верзија на оперативниот систем Apple Watch, watchOS 3, додаде бројни измени и една од нив е оваа опција што ни овозможува слушајте го гласот на Мики и Мини (во зависност од часовникот што го користиме) како го кажува тековното време. Ова е нешто за што веќе разговаравме на Интернет пред околу три месеци и се чинеше соодветно да се запомниме за да можат да го користат сите оние кои го имаат Apple Watch со најнова верзија.

Функцијата е едноставна за извршување и тие треба да ни го кажат времето на глас, сè што треба да направите е да кликнете на часовникот или да бирате кога ќе го имаме избрано на часовникот, понекогаш дури и испуштаат многу убаво смеење откако ќе кажат нас времето. Не е нешто што нè остава со отворена уста далеку од тоа, но тоа е мал детал за кој сме сигурни дека многумина од вас ќе го сакаат, а особено ако имате мали дома.

Единствениот проблем е што најмалите од куќата не престануваат да ве прашуваат да ги оставите да го притиснат часовникот така што Мики или Мини ви го кажуваат времето. Во принцип, добро е и покрај фактот дека станува збор за мал детал што не додава бонус на часовникот, далеку од тоа, но добро е за одредени моменти, па дури и пријателите и познаниците да ги ставаат своите лица кога ќе слушаат на нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.