watchOS 6.2 бета 5 достапен за програмерите

Епл Види

La watchOS 5 бета 6.2 само слета за програмери. Ова се случи по лансирањето на новите бета верзии на macOS, iOS, tvOS и iPadOS. Сега со оваа нова верзија, програмерите веќе можат да ја преземат новата верзија.

Повторно имаме бета верзија за опрема што ја носи Apple, што не нуди премногу. Се фокусира на тоа да може да ги подобри претходните карактеристики и да ги подобри оние дефекти што биле откриени.

WatchOS 5 бета 6.2 не носи ништо ново

Apple Watch сега ја има новата бета верзија 6.2 достапна само за програмерите. Оваа верзија е објавена кратко по бета-верзиите на другите оперативни системи на уредите на Apple и една недела подоцна од бета верзија 4 ни тоа не донесе вест. Секој пат кога сме сè поблиску до крајната верзија и особено до јавната бета верзија наменета за секој што сака да ја знае веста што Apple конечно ја спроведува на часовникот.

Ако сте развивач, веќе знаете дека имате можност да ги прилагодите апликациите што сакате да ги направите на новостите во оваа бета верзија, иако како што рековме, Првично тие се фокусираат на поправени грешки и подобрувања што се воведоа малку по малку, бета по бета. Патем, уште еднаш потсетете дека овие бета верзии за паметниот часовник „Епл“ не ви дозволуваат „деградирање“, па затоа е важно да ги пуштите само на програмерите да ги тестираат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.