watchOS 7 за деца, ажурирање на iWork и многу повеќе. Најдоброто од неделата во СојдеМак

Јас сум од мак

Уште една недела во која ќе споделиме со сите вас најистакнатите од седмицата во Мек, за да бидам расеан во оваа прва недела од април. Компанијата Купертино продолжува да биде во центарот на нашите вести и Епл го продолжува својот пат во овие комплицирани месеци исто како и ние со останатите луѓе ширум планетата. Ова речено и без понатамошно разочарување, можеме да започнеме директно со овие вести што најмногу ги гледате на нашата веб-страница од сите вас или поточно некои од нив.

Започнуваме со новости или гласини за можноста новата верзија на watchOS 7 додадете некои функции за најмалите Од дома. Се шпекулираше со денови и се чини дека следна верзија на watchOS Можев да додадам некои функции на нив.

Следните вести се однесуваат на новата верзија за Епл канцелариски пакет, iWork. Во овој случај имаме интересни новости за оние кои го користат ова костум за канцеларија за автоматизација што беше ажурирано пред неколку дена.

Трејлер на краткиот филм за одбележување на Денот на планетата Земја

Друга важна вест оваа недела е трејлерот што Apple го објави пред два дена во врска со прослава на денот на земјата. Оваа година ќе биде време да се биде дома без да се остави на најбезбеден начин, но во секој случај тоа е А. навистина спектакуларно видео Вреди да се види повторно ако веќе не сте го виделе.

Конечно, ќе ги споделам со вас сите Ажурирање на зумирање што решава некои безбедносни проблеми што се чинеше дека оваа апликација ги има за одржување состаноци или видео конференции. Во овој случај, ако не сте ажурирале, Сега е време.

Запомнете, овие денови ... # QuéDateEnCasa


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.