WhatsApp за Mac ќе ви овозможи да паузирате и да продолжите со гласовните снимки

Безбедносен пропуст во WhatsApp ви овозможува да читате податоци од вашиот Mac

За многу корисници (вклучувајќи се и јас), гласовните снимки се полошо од кога било измислено. Немам потреба да го трошам времето слушајќи говорна порака од неколку минути каде што истото се повторува, одново и одново, кога може да се каже со порака.

Сепак, оваа функционалност се повеќе се користи од клиентите на WhatsApp и компанијата работи на тоа да ја направи уште пошироко користена. Според момците од WABetaInfo верзија 2.2201.2 од WhatsApp Desktop за Mac Ќе ја вклучува истата функционалност што ќе дојде и на iOS.

Поврзана статија:
Како да испраќате фотографии преку WhatsApp без губење на квалитетот

Зборувам за можноста паузирајте и продолжете со гласовните снимки. Оваа нова бета верзија, наместо да покаже копче за запирање на снимањето, го прикажува копчето за пауза.

Оваа карактеристика е идеална ако за време на снимањето на пораката, мораме да ја спречиме добро да размисли што сакаме да кажеме, да го најдеме вистинскиот збор...

Откако ќе ја паузираме пораката, имаме опција пуштете го за да видиме дали ни се допаѓа, продолжи со снимање, испратете го или избришете го и започнете повторно.

Но, надвор од функционалноста, тоа може да биде а вистинска агонија за сите оние корисници чии пријатели или семејството испраќаат пораки од неколку минути.

Во врска со датумот на лансирање на оваа нова функционалност, непознат во моментот. Оваа функција моментално е во бета верзија и на iOS верзијата. Сè додека не излезе конечната верзија на iOS со оваа функционалност, не очекувајте да ја видите во верзијата за macOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)