WhatsApp на Apple Watch, кога и како?

WhatsApp го стори она што сме навикнати повторно да го правиме: и покрај тоа што е најкористената услуга за размена на инстант пораки во светот, таа никогаш не стигнува на време за ажурирање Јаболко и за да не се крши со традицијата, два месеци по официјалното лансирање на Епл Види вашата апликација сè уште не е прилагодена на часовникот Купертино. Исто така, нема официјален датум за пристигнување на долгоочекуваното ажурирање, сепак, веќе го знаеме WhatsApp новости за Apple Watch.

WhatsApp, останува помалку и очекуваме што ќе донесе

El Епл Види тоа е уред, но не и самостоен уред. Со сегашната верзија на watchOS, на каснетиот часовник од јаболко му треба iPhone да работи, тој работи преку него, бидејќи нема природни апликации, нешто што ќе се промени радикално со доаѓањето на watchOS 2 следната есен. Но, додека тој момент пристигнува, апликациите што можеме да ги видиме и уживаме во Епл Види Тие се само екстензии што ги инсталиравме на iPhone, така што нивните можности се ограничени.

WhatsApp Apple Watch

Една од предностите на Епл Види Тие се апликации за известувања и, заедно со нив, за инстант пораки. LINE веќе објави дека ќе биде присутен на часовникот уште пред да биде објавен, и така беше. Исто така, уште еден од великаните, Телеграм, од кој нашиот колега Мануел веќе ни го кажа тоа работи навистина добро. И со едниот и другиот можете да пишувате и испраќате пораки од вашите Епл Види, одговори со употреба на диктат, итн. Тоа е, тие се функционални. WhatsApp сè уште не, сè што прави е да прикажува известувања на екранот на часовникот, тоа е тоа. Ако сакате да одговорите, ќе мора да го извадите вашиот iPhone како порано.

Овие се предностите да се биде неприкосновен крал, можете да правите што сакате бидејќи знаете дека ќе ве чекаат, а потоа само кажете „сакавме да го обезбедиме најдоброто можно корисничко искуство“ за сè да се заборави.

Но, вистината е WhatsApp работи на ново ажурирање што ќе ви овозможи целосна компатибилност со Епл Види тоа ќе биде функционално, но исто така и едноставна, лесна, брза и многу интуитивна, исто како што треба да биде секоја апликација за овој часовник.

Вести од WhatsApp

Во ова долгоочекувано ажурирање на WhatsApp за Apple Watch, Siri ќе игра фундаментална улога затоа што пишувањето со тастатура на толку мал екран би било едноставно невозможна задача.

Од AppleWatchTech тие ни носат какви ќе бидат овие вести за WhatsApp на Apple Watch:

 • Можеме примаат и испраќаат пораки директно од и од часовникот.
 • За да одговориме на добиените пораки, ќе ја користиме опцијата Диктат.
 • Ние исто така можеме да направиме некои прилагодувања во WhatsApp директно од Епл Види, како да ја смениме нашата држава.
 • Едно од неговите ограничувања е дека можеме да имаме пристап само до последните активни разговори, за остатокот ќе ни треба а iPhone.
 • За ништо не се знае говорни повици но претпоставуваме дека тие исто така ќе бидат имплементирани за да се користат од Apple Watch.

WhatsApp Apple Watch

Сè е многу убаво, но ... Кога излегува?

Во врска со официјалниот датум на лансирање, ништо не е познато, она што го знаеме е дека момците од WhatsApp брзај, што се вели побрзај, тие немаат многу, па не би било изненадувачки ако треба да почекаме уште неколку недели, можеби за септември, после летото, многу близу до лансирањето на iOS 9, па можеби, само можеби Уште еднаш, искористете ја блискоста на датумите за да започнете ажурирање што убива две птици со еден камен.

За моментот треба да почекаме и да страдаме, не можејќи да го искористиме WhatsApp на Apple Watch  на целосно функционален начин.

ИЗВОР | AppleWatchTech


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.