Воз У, онлајн платформа за учење технологија од Стив Возниак

Woz U платформа за настава преку Интернет

Воз повторно е протагонист на новата приказна. Не само што го гледаме потопен во една од најновите реклами на Водафон во Шпанија, туку создаде почетна компанија да предава технологија. И тоа ќе го стори тоа онлајнДа прилагодете се на најновите времиња кога луѓето сакаат да можат да учат насекаде и ги прилагодуваат своите часови на студии на нивните потреби. Така се раѓа Воз У.

Интернет-методот е еден од најпознатите што се спроведува низ целиот свет; И, тоа е дека учењето не мора да биде поврзано со часови лице в лице и да треба да го прилагодува вашиот живот на одреден распоред. Воз У сака да биде таа платформа за учење во технолошкиот сектор, каде да можат да учат 24 часа на ден и да можат да го прават тоа од мобилен телефон таблета.

Стартувач Возниак Воз У

Воз У е фокусиран, за момент, на американскиот пазар на труд. И тоа е што Возниак го објаснува тоа su start-up е роден со намера да обучува луѓе за вештини во технолошкиот сектор дека компаниите во моментов тужат. Исто така, би имало договор со различни субјекти во земјата (не знаеме дали преку програма за стажирање) да се приклучат на нивната активна работна сила.

Тековната обука се фокусира на развој на софтвер и компјутерска поддршка. Иако исто така беше коментирано дека во иднина има за цел проширување на едукативната понуда. Во 2018 година, ќе бидат додадени теми како што се „развој на мобилни апликации“, „сајбер безбедност“ и „наука за податоци“.

Исто така, Воз У не сака само да ги обучува луѓето од нула. Тие исто така имаат планот „Бизнис“. Ова би било насочено кон обука и освежување на знаењето на работниците во рамките на компанијата.

На крај, Воз У е со седиште во Аризона. Иако има намера да отвори уште 30 физички центри во САД и низ целиот свет. Иако во моментот не е одредена одредена локација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Orор Гтц dijo

    Гениј? Хаха доцнеше како 3 години