WWDC 2020 ќе биде „ново искуство на Интернет“

WWDC 2020 ќе биде онлајн

Нема повеќе гласини за тоа дали WWDC на Apple што ќе се одржи во јуни ќе биде суспендиран поради коронавирусот. Apple одлучи дека ќе биде на Интернет. Средно решение. Тоа нема да се направи физички со тоа што можеме да зборуваме за прекинување на настанот како што бевме навикнати. Сепак, тоа ќе биде направено затоа што, како што обично се вели, Шоу мора да продолжи.

Apple одлучи за тоа пред целосно суспендирање на најважниот настан, тој претпочита да го прави тоа преку Интернет. Се разбира, има време да се подготвиме добро, бидејќи многу луѓе ќе сакаат да учествуваат во тоа и се надеваме дека компанијата е на висина на задачата и услугата и слични ситуации нема да почнат да паѓаат.

Јаболко како Соломон. Средно решение пред WWDC 2020

Иако во постерот што можете да го видите на почетокот на овој пост, се зборува за јуни, Apple не утврди одреден датум за WWDC 2020. Американската компанија го нарече комплетно ново искуство на Интернет, потврдувајќи дека нема да има физички настан оваа година поради загриженост за коронавирусите.

Потпретседателот на „Епл“, Фил Шилер, во соопштението за јавноста рече дека сегашната здравствена кризна состојба побара од Apple да го смени форматот за оваа година. Како и многу други конференции за технологијаЕпидемијата на коровавирус КОВИД-19 значеше дека Епл мораше да се откаже од својот типичен план за организација на конференција со 5000 луѓе во Сан Хозе.

Од сега до јуни кога се одржува WWDC 2020, Apple ќе продолжи да известува за вестите околу настанот. Секоја новост што ќе се појави, ние ќе продолжиме да ве информираме од тука.

Да се ​​надеваме дека сè ќе се врати во нормала зборуваме за јуни, остануваат уште многу месеци. Се надеваме дека оваа одлука на Apple може да се промени, тоа би значело дека коронавирусот починал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.