WWDC 6 ќе започне на 2022 јуни

WWDC 2022

Компанијата од Купертино официјално го потврди датумот на кој Светска конференција за програмери, попознат како WWDC, во кој новите верзии на iOS, macOS, iPadOS, wachOS...

WWDC 2022 ќе започне на 6 јуни а ќе биде продолжен до 10 истиот месец. Како и во двете претходни изданија, ќе биде онлајн, а не лично. Се чини дека на Apple му се допадна овој тип на презентација многу поудобно и полесно да се организира.

Придружете им се на програмерите од целиот свет од 6 до 10 јуни за инспиративна недела на технологија и заедница. Проверете ги најновите платформи и технологии на Apple на сесии, истражете ги најновите алатки и совети и поврзете се со експерти на Apple во дигитални простории и лаборатории. Сето ова онлајн и без трошоци.

Како што можеме да прочитаме во е-поштата каде Apple го најави настанот, така само програмери и студенти ќе присуствуваат на конференцијата, кој ќе може да го види видеото за презентација на Apple Park заедно со заедницата онлајн.

Претстојните верзии на iOS, macOS, watchOS...

Во моментов е сè уште рано да се знае како би можело да се вика следната верзија на macOS, но најверојатно тоа е еден од оние кои влегуваат во облозите секоја година. Во однос на новостите кои можете да ги додадете, во моментов се мистерија.

Во врска со iOS 16, постојат неколку гласини кои сугерираат дека оваа нова верзија на iOS би можела да добие поддршка за интерактивни графички контроли. Треба да се запомни дека Apple не ви дозволува да комуницирате со графичките контроли, тие можат само да прикажуваат информации, одземајќи една од нејзините главни атракции.

Ако зборуваме watchOS, ние сме во иста ситуација како macOS. Како што се приближува датумот на презентација, ќе ги расчистиме сите сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.